Akikre büszkék vagyunk - 2016.

  • Beküldve: 2017. 01. 11.

 

2016. december 19-én a Városháza Dísztermében került sor immár harmadik alkalommal az „Akikre büszkék vagyunk... „ fogadás megrendezésére,  ahol a beérkezett javaslatok alapján Vida Tamás polgármester úr és Magos Vilmos alpolgármester úr köszöntötte mindazokat, akik a 2016-os évben az élet különböző területén, a munkában, az oktatásban, a sportban, vagy valamilyen szabadidős tevékenység során az ország, illetve Európa különböző helyszínein olyan példaértékű teljesítményt nyújtottak, amely alapján elismerést szereztek és általuk Túrkeve neve is ismertté válhatott.

A rendezvényen a Kaszap Nagy István Református Általános Iskola és Óvoda műsorát követően az alábbi meghívottak számára elismerő oklevelek és emlékplakettek átadására került sor.

Az elismerés alapjául a következő kitüntetések, díjak, címek, eredmények szolgáltak:

 

Pedagógus díszoklevelet szereztek:

(A díszoklevelek fokozatait a diploma megszerzése óta eltelt évek száma határozza meg.)

Perényi Bálint

Vas-diploma ( 65 év)

Faragó Józsefné

Gyémánt-diploma (60 év)

Erdei Lajosné

Gyémánt –diploma (60 év)

Bori Lászlóné

Gyémánt –diploma (60 év)

Bori László

Gyémánt –diploma (60 év)

Radóné Szabó Eszter

Gyémánt –diploma (60 év)

Herczegh Lászlóné

Arany-diploma (50 év)

Szabó Zoltánné

Arany-diploma (50 év)

Csajbók Ferencné

Arany-diploma (50 év)

Győri József

Arany-diploma (50 év)

Miniszteri kitüntetésben, országos vagy megyei elismerő díjban részesültek:

 

Kovács Sándor

Miniszteri elismerő oklevél az építőipari kivitelezői tevékenysége során végzett magas színvonalú munkájáért.

Sörös Tibor

Belügyminiszteri elismerés a Mentő és Tűzoltó Egyesület parancsnoki feladatainak magas színvonalú ellátásáért.

Tóth Lajos

„Aranykoszorús Gazda Díj”

„Hagyományok-Ízek-Régiók” Védjegy

Kovács Károly

„Hagyományok-Ízek-Régiók” Védjegy

Tóth Tibor

„Hagyományok-Ízek-Régiók” Védjegy

Finta Orsolya

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Önkormányzati és Közigazgatási Díj

Farkas Rozika

Jász-Nagykun-Szolnok Megyéért Díj

Fekete Viktória

Nemzeti Tehetségprogram Díj

Ábrahám Károly

„Örökös Magyar Bajnok” cím- (Autocross)

Országos iskolai tanulmányi -/ sport-/ művészeti versenyen kiváló eredményt elért tanulók, felkészítő tanáraik:

 

Busi Olívia

Barna Tibor

Köteles Dominik

Pagonyiné Mikes Irén felkészítő tanár

Túrkevei Petőfi Sándor Általános Iskola –

(természetismeret-biológia)

Bognár Vanessza

Pozsonyiné Vad Ilona felkészítő tanár

Szíjártóné Kun Zsuzsa felkészítő tanár

 

 

Túrkevei Petőfi Sándor Általános Iskola – (matematika,

magyar nyelv)

 

Gulyás Anna

Madarasi Magdolna felkészítő tanár

Túrkevei Petőfi Sándor Általános Iskola – (magyar nyelv)

Papp Lizandra

Magos Vilmos

Pálinkás Patrícia

Szabóné Debreczeni Ildikó felkészítő tanár

Kaszap Nagy István Református Általános Iskola és Óvoda –(biológia)

Szabó Sára Réka

Magos Vilmos felkészítő tanár

Kaszap Nagy István Református Általános Iskola és Óvoda –(távolugrás)

Rácz Emília Evelin

Benczéné Szabó Gabriella felkészítő tanár

Kiss Zoltán felkészítő tanár

Karcagi Sz. C. Ványai Ambrus Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája – (magyar nyelv, történelem)

Dina Károly

Gáll Jázmin Zsuzsanna

Györfi Imola

Holló Bianka

Kromperger Kitti

Tarnóczi Noémi

Tóth Ádám Zsolt

Ruscsák-Szász Andrea felkészítő tanár

Oláh József koreográfus

Oláhné Csercsics Ivett koreográfus

Korda Vince Táncművészeti, Képzőművészeti és Színjáték Alapfokú Művészeti Iskola-(országos minősítő fesztivál)

TVSE szakosztályainak kiemelkedő országos /nemzetközi versenyeredményt elért sportolói, edzői:

 

Fekete Viktória

Kovács Zoltán

Ferencz Janka

Horváth Orsolya

Horváth Csongor

Pető Péter

Ozsváth Attila edző

Judo

Gaál Henrietta

Kiss Lili

Skultéti Marianna

Molnár Kitti

Balogh Viktória

Rékasi Bernadett

Ratkai Nóra

Kiss Emília

Füleki Edit

Kromperger Zsolt

Kiss Kálmán mesteredző

Fórizs Sándor edző

Vincze Mihály testnevelő tanár ( Ványai)

Birkózás

Tóth Károly (+ gokart versenyeredmények)

Kurgyis Csaba

Földesi Szabolcs

Hajós Sándor edző

Bíró László edző

Kick & Thai Box

Hudák János

Biliárd

Ábrahám Károly

Ifj. Ábrahám Károly

Nagy Kálmán ( szerelő)

Rózsás János ( szerelő)

Autocross

Nemes Zsófia

Gyarmatiné Laskai Anikó edző

Lovaglás

Kiemelkedő országos/nemzetközi helyezést elért sportolók, edzők:

 

Gaál Tibor

Nagy Zoltán

SBS Halcatraz TIZO Team Pontyhorgászat

Csíki Zsófia

Lukácsi Tímea

Kereszti Villő Mikolt

Faragó Anikó

Szabó Rebeka

Nagy Ibolya torna szakedző

Kaszap Nagy István Református DSE Torna Szakosztály - torna

Ifj. Szilágyi István

Sifu Sávai Péter edző

Tiszaföldvári Wing Chun Harcművészeti Sportegyesület- Kung-fu

 

Lénárt István

Nádudvari Emese

Magyar Gréta

Juhász Attila edző

Ászok Judo Club- Judo

Kovács Bence

Kiss Roland

Kézilabda (Mezőkövesd)

Ábrahám Zsófia

Süveges Gergő edző

Lovaglás

Molnárné Kupcsok Nikoletta

Molnár József felkészítő

Kurilla Naturál Testépítő Egyesület - Fitness, testépítés

Balogh Sándor

Vida Zoltán edző

Vida Fitness -Testépítés

Balázs János

Galambászat- (Indus galambtenyésztés)

Egyéb területen elismerésben részesülő egyesület:

 

Mentő és Tűzoltó Egyesület és Önkéntes Tűzoltóság

Rendszerbeállító- és minősítő gyakorlat kimagasló színvonalú teljesítéséért.

 

 

Valamennyiüknek szívből gratulálunk és hasonló sikereket, szép elismeréseket, eredményeket kívánunk a 2017-es esztendőre is!